Газета "Перемога" : Не тільки для тих, хто їздить, а й для тих, хто ходить

Интернет реклама УБС

Цього року у Фастові ремонтують і дороги, і тротуари. На одному навіть буде покладено плитку

Три мільйони гривень передбачено у цього­річному міському бюджеті для ремонту фастів­ських доріг. Мільйон буде використано на ­ре­монт ямковий. Хоч як не критикують латання ям, а все ж до такого способу доводиться вдаватися щороку, бо можливості відразу нормально відремонтувати всі вулиці ще ніколи у нас не було: коштів у бюджеті завжди недостатньо, а ями на дорогах множаться ледь не у геометричній прогресії. Для поточного ремонту визначено сім вулиць: Святопокров­ська (колишня Дімітрова) на Заріччі, Європейська (колишня Карла Маркса) на Журавлівці, ­Тітова на Снігурівці, Мічуріна на Казнівці, Тельмана на Потіївці, Шептицького (колишня Червоний Шлях) у Миронівському парку та Івана Мазепи (колишня Інтернаціональна) в центрі. Перший заступник міського голови Олена Зикова цей вибір пояснює так: звертали увагу на ті вулиці, де їздить найбільше транспорту. І щоб відремонтовано було по одній у кожному мікрорайо­ні.

Чотири вулиці ремонтуватимуть капітально. Такі роботи загальною вартістю близько двох мільйонів гривень вестимуть на вулиці Шевченка (від світлофора до Привокзальної площі), на вулиці Брандта (від перехрестя з вулицею Шевченка до вулиці Київської), на вулиці Суворова та на частині Садової.

А ще капітальний ремонт чекає на вулицю Київську (колишня Кірова). Але робитиметься він уже не за міські гроші, а за кошти ­обласного бюджету, з якого буде виділено 1 мільйон 362 тисячі гривень. Цієї суми, щоправда, трохи не вистачить (бо за експертною оцінкою потрібно майже півтора мільйона), тож місту доведеться взяти участь у співфінансуванні. Зате роботи передбачаються справді солідні: буде не тільки оновлено саме дорожнє покриття, а й капітально відремонтовано ливневу каналізацію, замінено бортики. Власне, міська влада сподівалася на більшу увагу області до фастівських ­вулиць: заявку на фінансування разом із виготовленою проектно-кошторисною документацією було подано ще й стосовно капітального ремонту відрізків вулиць Соборної та Якубовського, але поки що із цим, на жаль, не склалося.

Зате у міському бюджеті склалося із грошима на ремонт тротуарів – аж на цілий мільйон. Тож привід порадіти є не тільки у водіїв, а й у пішоходів, які досі ремонтною увагою надто розбалувані не були, бо вона, як правило, приділялася не тим, хто ходить, а тим, хто їздить. Тепер буде зручно ходити тротуарами на Київській, Героїв Прикордонників, Ярослава Мудрого та Садовій.

А один тротуар стане не тільки зручним, а ще й красивим. Як розповіла Олена Зикова, цього року вперше за міський кошт буде покладено тротуарну плитку. Таку для Фастова дивовижу невдовзі ­спостерігатимемо на вулиці Шевченка – від її перехрестя з вулицею Брандта до Привокзальної площі. Плиткою буде ви­кладено тротуар на 850-ти квадратних метрах. Її, міцну, кольорову, вже закуповують. Плитка “Старе місто”, каже Олена Зикова, – одна із найбільш якісних, і тому за порадою з депутатами міськради ви­рішено віддати перевагу саме цій марці. Бо вже як починати красиву справу – то робити на роки. А там, дивись, і всі міські тротуари у плитку вберуться. Принаймні в центрі. А в мікрорайонах просто будуть – і будуть якісні…

Про це, а також про стовідсотково відремонтовані і стовідсотково заасфальтовані вулиці фастівчани поки що лише мріють. Але мріяти також корисно – якщо ставити за мету переформатовувати мрії у плани, а плани підкріплювати грошима. Ось ця остання ланка, звичайно ж, найскладніша. Але якщо помріяти про те, що всі дже­рела наповнення міського бюджету працюють наповну, а потім цю мрію переформатувати у план найсуворішого контролю за тим, щоб так і було (нікому не прощаючи ні мінімізації зарплатні, ні безоплатного ­користування землею, ні порушення ­правил благоустрою), – все збудеться. Не зразу, звісно ж, але збудеться!

Людмила Урлапова

http://peremoga-fastiv.com.ua

Рубрика: 
Поділитися: 

Останні коментарі