Шоста хвиля гальмує

Интернет реклама УБС

Тривожні сигнали стосовно рекордної кількості військової техніки і військовослужбовців вздовж українсько-російського кордону з боку Російської Федерації останнім часом надходять все частіше. Недавнє перемир’я, оголошене Мінськими домовленостями, як і попередні, виявилося досить хитким. За інформацією речників Міністерства оборони України атаки бойовиків стають дедалі агресивнішими. Минулої неділі, приміром, позиції української армії і населені пункти в зоні АТО обстрілювалися 126 разів. Не може залишатися поза увагою й факт оприлюднення указу президента Росії про створення мобілізаційного резерву російської армії, що, безперечно, посилює ризик повномасштабних воєнних дій на сході нашої держави.

На тлі цих подій все актуальнішим стає питання якісного проведення шостої хвилі мобілізації в країні. Як вона проходить на Фастівщині, вчергове йшлося цього понеділка на районній апаратній нараді за участю сільських та селищних голів. Як зазначив під час наради заступник голови райдержадміністрації Юрій Волков, далеко не у всіх громадах до проведення мобілізаційної кампанії поставилися з належною відповідальністю. Протягом попередніх п’яти хвиль мобілізації з Фастівського району було мобілізовано до армії 218 чоловіків. За даними військкомату, до списку тих, хто може бути мобілізованим, нині входить ще майже сімсот осіб. Тож резерв є, але робота щодо оповіщення та явки до військкомату, за словами заступника голови РДА, проводиться у деяких населених пунктах інертно. Зокрема він, нагадавши про чинність Закону України “Про загальний військовий облік та військову службу”, критикував за низький рівень роботи у цьому напрямку працівників Червоненської, Яхнянської, Кищинської та Бортниківської сільських рад. Разом із цим, констатував Юрій Волков, відповідально поставилися до виконання серйозної місії у Малій Снітинці, Великій Снітинці, Боровій, Кожанці та Червоній Мотовилівці, звідки мобілізовано більше третини осіб, які підлягають призову. Закінчуючи виступ, заступник голови райдержадміністрації акцентував на необхідності підвищення персональної відповідальності сільських та селищних голів і більш ефективної роботи з військкоматом.

Присутній на апаратній нараді військовий комісар Сергій Міщенко повідомив, що шоста хвиля мобілізації закінчується 17 серпня. Від її початку з району призвано лише 34 військовозобов’язані особи, зазначивши при цьому, що можливості мобілізації значно більші. Він так само, як і Юрій Волков, нагадав сільським та селищним головам про їхню відповідальність щодо оповіщення та доставки військовозобов’язаних до військкомату на пункт збору. Військовий комісар наголосив на тому, що працівники місцевих органів самоврядування нехтують таким важелем впливу на тих осіб, які уникають мобілізації, як адміністративний протокол. Він зазначив, що, ймовірно, термін шостої хвилі мобілізації буде подовжено, і необхідно значно посилити мобілізаційну роботу сільських та селищних рад, щоб забезпечити заміну військовослужбовців, які зараз воюють на Донбасі.

Зоя ЗІНОВ’ЄВА

peremoga-fastiv.com.ua

Рубрика: 
Поділитися: 

Останні коментарі