У Фастові вивчали досвід європейських країн з методології LEAPs

Интернет реклама УБС

Днями в місті Фастів в рамках співпраці з проектом LEAPs в Україні та реалізації проекту «Місцеві плани дій в галузі довкілля та енергетики задля сталого розвитку, енергетичної диверсифікації та громадянської активності громад України» відбувся тренінг з методології  LEAPs.

Варто зазначити, що Фастів – одне із кількох невеликих міст усієї України, котре бере участь у заходах такого масштабу. І саме фастівчани удостоєні честі перейняти досвід європейських країн не лише у формуванні планів, а й в їх реалізації.

У заході взяли участь національний координатор проекту LEAPs в Україні, РЕЦ (Регіонального екологічного центру) Роман Харитонов, менеджер проекту LEAPs в Україні, РЕЦ, Угорщині Віра Демус, координатори проекту LEAPs в Україні Анна Рубан, Зоріца Корач та завідувач кафедри екології Національного університету «Києво-Могилянська Академія» Віктор Карамушка, а також представники місцевої влади, регіональних ЗМІ, неурядових організацій, бізнесу і наукових кіл.

Так, перед учасниками семінару стояло немало завдань, які сьогодні ж треба було вирішити. В першу чергу, в ході зустрічі розроблено проект документу, екологічної стратегії розвитку міста Фастова, який містянам допоможе більш конкретно та чітко зорієнтуватися на найбільш нагальних та вважливих для міста питаннях. А з учасників тренінгу (загальною кількістю 25 чоловік) створено робочу групу, яка буде займатися реалізацією визначених завдань.

 Сама співпраця із проектом Місцевих Планів Дій в Галузі Довкілля та Енергетики  (LEAPs) є довгостроковою і передбачає декілька важливих кроків. Зокрема, забезпечення інституційної підтримки, створення робочої групи та призначення її координатора, що вже зроблено. Далі містяни мають визначитися із найбільш важливими для Фастова екологічними проблемами. За умовами координаторів проекту, питань, які будуть вирішуватися в ході співпраці, має бути не більше 4.  На етапі розробки плану дій важливо визначитися з головною метою, на основі якої і будуть проставлятися цілі та продумуватися заходи для подальшої реалізації, а на етапі впровадження передбачених заходів мають залучатися різноманітні установи для реалізації передбачених завдань. Тут важливо до співпраці залучати різноманітні структури, в тому числі неурядові організації, а також донорів. Останнім етапом є моніторинг ситуації та представлення результату дій. Даний крок є завершальним, на чому і має завершитися співпраця міста із проектом LEAPs.

Зокрема, слід зазначити, що головне завдання проекту – допомогти в розробці плану дій та пошуку донорів для фінансування програм, які будуть створені для реалізації поставлених в ході співпраці завдань. Координатори ставили за мету під час тренінгу навчити містян самостійно справлятися із певними проблемами екологічного характеру. Але не варто забувати, що організатори семінару лише показали напрямок. Вони можуть допомогти місту зробити перші впевнені кроки до співпраці із міжнародною громадою. Все інше фастівчанам треба робити самостійно.

http://koda.gov.ua

Рубрика: 
Теги: 
Поділитися: 

Останні коментарі